Tel.:374 72 20 15   Mobil: 731 15 94 43     

        e-mail: dd.tachov@atlas.cz                          

Spolupracujeme

 

Dejme dětem pomáhá našim dětem a polupracuje s naším DD od roku 2013. Informace o všech projektech - zde 

 

 

Projekt Česká olympijská nadace podporuje sportovce ve věku 6-18 let. Nezáleží na talentu, ale na chuti sportovat. Patrony projektu jsou olympijští medailisté z Vancouveru, Londýna, Soči a Rio de Janeira. Prezidentem je trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný. Sport nesmí být výsadou bohatých. Cílem nadace je umožnit sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek peněz. V našem Dětském domově v Tachově podporuje ČON šest dětí, kteří sportují ve sportovních oddílech a klubech v Tachově. Máme dva hokejisty, tři fotbalisty a jednu házenkářku
Děti dostávají fimanční prostředky na členské příspěvky a vybavení potřebné k jejich sportování. Pro náš DD je to obrovská pomoc a pro děti možnost realizovat své schopnosti a rozvíjet svou osobnost. Moc děkujeme..
Náhled na stránky ČON - zde


 Nadace Asociace hotelů a restaurací České republiky

Nadace Asociace hotelů a restaurací České republiky podporuje rozvoj dětí z dětských domovů se zvláštním zřetelem na vzdělávací aktivity. Za tímto účelem vznikl při nadaci projekt Start do života, který pomáhá těmto dětem při studiu oborů cestovního ruchu, hotelnictví a gastronomie. Cílem podpory je poskytnout dětem možnost vzdělání a současně praxe v oboru a usnadnit tak co nejvíce následný start do života po ukončení studia.

Nedílnou součástí činnosti nadace je i finanční podpora vybraných aktivit dětských domovů směrovaných ke zlepšení prostředí a podmínek pobytu mládeže (úpravy a rekonstrukce prostor apod.).

V našem domově momentálně nadace podporuje tři studenty v oboru kuchař - číšník, nadace nám přispěla na dovybavení kuchyňky v sociálních bytech částkou 42000,- Kč.

Za vše veliké poděkování

odkaz na stránky nadace - zde

                                                                    Nadání a dovednosti

Obecně prospěšná společnost Nadání a dovednosti vznikla již téměř před sedmi lety s cílem pomáhat studentům z dětských domovů a předávat jim dovednosti, které v domově či ve škole nezískali. Stejně jako mladí lidé, i společnost Nadání a dovednosti roste a vyvíjí se. Díky zkušenostem, které jsme za sedm let získali, jsme se postupně posunuli od mladých lidí z dětských domovů a nyní již naše projekty nabízíme široké veřejnosti. Na mladé z dětských domovů či jinak znevýhodněného prostředí však nezapomínáme, do projektů se mohou skrze různá stipendia zapojit

Naším cílem je, aby uspěli v osobním i profesním životě. V projektu "Rozhled" máme zapojeného jednoho chlapce.

Náhled na stránky společnosti zde

 

logo

Jsme nadační fond, ale především lidé, kteří se rozhodli DOPROVÁZET mladé lidi z dětských domovů na jejich cestě do reálného života.

Děti z dětského domova ztrácí domov dvakrát!

Poprvé odchodem z biologické rodiny a podruhé odchodem z dětského domova, kdy se často ocitají v nepříznivých situacích a jsou zcela odkázáni jen sami na sebe. Rozhodli jsme se tento pocit nejistoty a samoty ZMĚNIT!

Za každým mladým člověkem, který projeví zájem, posíláme tzv.PRŮVODCE.

Vytváříme tak individuální vztah, který vzniká v dětském domově a pokračuje i po jeho opuštění.

Náš Dětský domov Tachov využívá projekt " Restart", do kterého se zapojily tři dívky ve věku 16- 18 let.

náhled na stránky nadace - ZDE

 

Nadace Terezy Maxové dětem se zabývá problematikou opuštěných a znevýhodněných dětí, né jinak je tomu i v případě pomoci dětem z dětských domovů.Účelem nadace je všestranná podpora a pomoc znevýhodněným a opuštěným dětem s cílem umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí.
I náš Dětský domov Tachov spolupracuje s nadací Terezy Maxové dětem a to od roku 2008, kdy využíváme projekty směřující k vzdělávání dětí, podporu volnočasových aktivit a nabídky kulturních akcí pro naše děti.
projekty do kterých jsme se zapojili:
  • Život nanečisto - Múzy dětem, o. s.
  • Projekt Comenius - počítače pro dětské domovy

  • Výtvarná soutěž ING Bank Fondu NTMd

  • Grantové řízení ING bank Fondu NTMd

  •  Speciální koronavirová pomoc COVID 19

                                                  náhled na stránky nadace   ZDE   

Děkujeme, že jste s námi