Tel.:374 72 20 15   Mobil: 731 15 94 43     

        e-mail: dd.tachov@atlas.cz                          

Hledáme hostitelské rodiny

 
HLEDÁME HOSTITELSKÉ RODINY PRO NAŠE DĚTI
Absolutní většina dětí v dětských domovech má kontakt se svou rodinou. Některé děti jsou více či méně pravidelně svou rodinou navštěvovány, jiné jezdí domů na víkendy nebo prázdniny, mnoho z nich udržuje kontakt přes mobilní telefon nebo internet (facebook, email). Bohužel je stále větší množství dětí bez kontaktu s rodinou, nebo kontakt je opravdu minimální. Snažíme se dětem vytvořit prostředí podobné dobře fungující běžné rodiny. jen těžko vysvětlíme dětem, proč ostatní děti jezdí na prázdniny či víkendy k babičkám a oni ne.
Pro tento případ je pro naše děti vhodná " Hostitelská péče "
Z hlediska osob, které hostitelskou péči poskytují, se jedná o formu dobrovolnictví, která je adresována dětem z ústavních zařízení. Hostitelskou péči může nabízet samostatná osoba (nezávisle na věku), pár i celá rodina. Účelem HP je poskytnout dítěti možnost navázat citový vztah, zažít fungování běžné rodiny, především pak vztahů v ní, možnost prožít úspěch a rozšíření psychosociální zázemí dítěte.
Momentálně spolupracujeme již druhým rokem s jednou hostitelskou rodinou, která si bere děti na občasné víkendy, jarní či zimní prázdniny, Vánoční svátky, Velikonoce.. Spolupráce je opravdu úžasná a s obrovským přínosem pro rozvoj osobnosti našich dětí, citového vývoje, navázání nového přátelství a s možnou pespektivou spolupráce po ukončení ústavní výchovy.
Vše podstatné o hostitelské péči naleznete na odkaze ZDE, nebo volejte na 605178863