Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

     Tel.:374 72 20 15   Mobil: 731 15 94 43     

        e-mail: dd.tachov@atlas.cz                          

Speciální koronavirová pomoc do DD

 

Mimořádná pomoc v době vyhlášení nouzového stavu z důvodu výskytu COVID-19“
Koronavirová epidemie změnila životy napříč společností. Nouzový stav a návazná opatření postihla i dětské domovy, náhradní rodiče, matky v azylových domech či sociálně slabé rodiny. Rázem se ocitli v izolaci, a to nejen fyzické. Jejich problémy a potřeby se na čas ocitly na okraji zájmu. Dobrou zprávou je, že Nadace Terezy Maxové dětem mohla díky svým dárcům pružně zareagovat a rozdělit speciální koronavirovou pomoc za více než 3,6 mil Kč. Okamžitě pomohli zejména dlouhodobí partneři Nadace, jako například banka ING, která přispěla 2,7 mil Kč. Podpora byla distribuována po celé republice a byla směřována zejména do oblastí spojených s domácí výukou – jako úhrada nákladů na doučování, technické vybavení pro výuku a dále pak preventivní balíčky s vitamíny, dezinfekcí a rouškami. 
Náš Dětský domov Tachov využil nabídky grantového projektu Nadace Terezy Maxové dětem - Speciální koronavirové pomoci konkrétně na :
  • pořízení nového PC 10000,- Kč
  • pořízení multifunkční tiskárny 3000,- Kč
  • zakoupení desinfekce Savo profi 5 kg - 1953,- Kč
  • vitamínové doplňky 1750,-Kč
  • odměna pro dobrovolníky při doučování dětí - 18000,- Kč
Celková výše grantu  34703,- Kč   
Děkujeme za pomoc a jsme rádi, že naše společnost myslí na děti s nařízenou ústavní výchovou. Mezi ně patří i Nadace Terezy Maxové dětem a její partner banka ING. Ze srdce děkujeme za podporu a vážíme si toho, že i v těchto nelehkých dobách společně pomáháte dětem z DD v ČR.
veškeré informace o nadaci Tereze Maxové dětem naleznete ZDE